Eiropas Savienības programmēšanas nedēļa

No 5. līdz 20. oktobrim norisinās Eiropas Savienības programmēšanas nedēļa jeb CodeWeek. Pasākuma mērķis ir rosināt interesi par programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā. Jau zināms, ka mācīšanās programmēt palīdz saprast strauji mainīgo pasauli un paplašināt izpratni par to, kā darbojas tehnoloģijas.
Arī Valmieras sākumskolas datorikas skolotājas Helga Mezīte un Linda Vanaga, informātikas skolotāja Baiba Balode, atbalstot pasākuma ieceri, rīkoja aktivitātes visās klašu grupās.
Skolēniem bija iespēja apgūt programmēšanu gan darbā ar datoru, gan programmēšanas aktivitātēs, kurās var iztikt bez IT tehnoloģijām.
Lielāko klašu skolēni iepazinās ar pasaulē vienu no populārākajām vizuālās programmēšanas platformām – Scratch, kurā iesāka veidot vienkāršus stāstiņus.
Jaunāko klašu skolēni iesaistījās uz sacensības/sadarbības principiem balstītā spēlē CodyRoby, kura dod iespēju iepazīties ar svarīgākajiem programmēšanas principiem, kā arī skolēni veidoja stāstus, izmantojot  programmēšanas platformas internetā – Code.org piedāvātos vizuālās programmēšanas kursus. Skolēni attīstīja savas domāšanas un algoritmiskās prasmes, spēlējot arī dažādas loģiku attīstošas datorspēles.

Informāciju sagatavoja Baiba Balode