13.,14. un 20. decembrī Valmieras sākumskolas 1.a, 1.c un 2. b klases skolēni devās uz Smiltenes novada Blomes pagasta saimniecību “Donas”, lai iepazītu maiznieka un konditora profesiju. „Donās” maizes cepšana notiek pēc sentēvu tradīcijām- abrā plaucēta, ar rokām mīcīta un mīļota, uz kļavu lapām veidoti kukulīši, kas tiek cepti īstā ar malku kurināmā  krāsnī.

Mūs laipni sagaidīja šo māju lieliskā saimniece Ilze Briede. Ar interesi klausījāmies Ilzes stāstījumā par mājas svētību, siltumu, darbiem, svētkiem un ikdienu. Viņa stāstīja par to, ka maizniekam ir jābūt ļoti stipram, jo, mīcot maizi, ir vajadzīgs liels roku spēks.  Katram bērnam bija iespēja izveidot savu īpašo kukulīti, kuru varēja paņemt līdzi. Nekas nevar būt garšīgāks par maizīti ar medu, sviestu. To varējām šajās mājās nobaudīt. Kā atzina skolēni tā esot bijusi jauna un ļoti vērtīga pieredze.

Pasākumi notika ESF projekta 8.3.5.0 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

1.a,1.c un 2. b klašu audzinātājas: Aiga Vimba, Ruta Dambe un Sandra Karnīte